Garaż drewniany – reprezentacyjny, ale drogi

Każdy właściciel domu z ogrodem stara się o przykuwającą uwagę, atrakcyjną aranżację całej posesji. W przypadku konieczności postawienia dodatkowego garażu pojawia się problem. Nikt z nas nie chce zakłócać ładnej przestrzeni mało estetycznym blaszakiem. Dlatego często wybór pada na garaż drewniany. Nie jest to jednak rozwiązanie dla osób oszczędnych lub dysponujących „szczupłym” budżetem.

Nie każdy chce i nie każdy może wydać kwotę rzędu 10 lub 15 tysięcy złotych na garaż. A tyle właśnie powinniśmy szykować chcąc, by na naszej posesji zagościł piękny, reprezentacyjny garaż drewniany. Wysoka cena ma swoją przyczynę w klasie surowca – garaże drewniane tworzone dziś są zazwyczaj z pierwszorzędnego, suszonego komorowo drewna świerkowego lub sosnowego. Wysoka jakość materiału idzie oczywiście w parze z solidnym, dopracowanym do detali wykończeniem oraz wysublimowanym designem. Piękno garaży drewnianych jest bezsprzeczne, jednak dla wielu z nas to czynniki ekonomiczne mają kluczowe znaczenie, dlatego często szukamy mniej obciążających portfel rozwiązań. Na szczęście nietrudno znaleźć kompromis pomiędzy drogimi, ale reprezentacyjnymi garażami drewnianymi, a tanimi, lecz „brzydkimi” garażami blaszanymi.

Jak się okazuje, blacha wcale nie musi być szarym, nieestetycznym materiałem. Wystarczy pokryć ją dekoracyjnymi tynkami imitującymi inne surowce albo ozdobną farbą akrylową, a szybko przestanie „straszyć” swym nieatrakcyjnym wyglądem. Dostępne na współczesnym rynku garaże blaszane są namacalnym dowodem na to, że za stosunkowo niską cenę można kupić ciekawy pod względem designu mini-budynek do przechowywania pojazdu, sprzętów lub do celów gospodarczych. Mając do wyboru szereg wykończonych w sposób dekoracyjny „blaszaków”, znika problem zaburzenia aranżacji przestrzeni w naszym ogrodzie. Garaż blaszany imitujący drewno to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chciałyby wydać jak najmniej pieniędzy i które jednocześnie liczą na ciekawe efekty wizualne.

Be the First to comment.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *